Letní koncerty 2019

16. 6. 2019 v 17:00, Kolín, kostel Českobratrské církve evangelické

18. 6. v 19:00, kostel sv. Martina ve zdi v Praze (samostatný koncert)

25. 6. v 17:30, synagoga Kolín (přehlídka sborů Vítáme slunovrat)

Jestli jsme někdy prohlašovali, že náš koncert bude pestrý, netušili jsme, do jakých rozměrů může takové hodnocení vyrůst. V červnu si přišel na své opravdu každý.
Na našich letních koncertech jste mohli slyšet rakouský hudební radikalismus 19. století, současné libozvučné harmonie svázané s norštinou, svérázný spirituál, líbivý popík, ale i něžně rozverné ztvárnění básně F. L. Čelakovského, která přímo vyzařuje vzácnou shodu žen („byla bych já blázen“) a mužů („byla by si blázen“).
Na programu ovšem figurovalo i utužení samostatnosti a sebevědomí jednotlivých složek sboru – pro velký úspěch totiž opět došlo k chvilkovému rozdělení na mužský a ženský svět. Ačkoli nás smíšená podoba sboru činí více než šťastnými, v takových situacích se těžko ovladatelnému pocitu nelítostného souboje prostě nevyhneme. Diváci si vychutnali průběh bitvy, při kterém nechyběla ani povolená zbraň v podobě zpívajícího dirigenta.

Letní koncert Continuo 2019
Continuo a letní koncert 16. 6. 2019 v Kolíně
Gregorio Allegri: Miserere Mei Deus a rozdělení na dva sbory
Výzva pro ženský sbor (P. Eben: De angelis)
Rozverně o koudelnících aneb Já jsem z Kutné Hory v podání mužského sboru

Vydařená premiéra Jakuba Žohy v roli moderátora
O skvělé úvody ke skladbám se postaral i Filip Lesák
Only in Sleep se sólistkou Jitkou Dvořákovou
Bravurní klavírní doprovod opět zařídila Marie Poklopová
Continuo a dirigent David Lesák

Přípravy na letní šňůru 2019

První středeční večer v novém roce na sebe nenechal dlouho čekat, proto jsme hned 2. ledna 2019 rozjeli dynamické přípravy na letní koncert. Podívejte se na odpočinuté tváře členů, drobné hudební pikantnosti i zcela vážné zvěčnění strategické porady v hospodě.

Méně kvalitní snímek, ovšem s dokumentační hodnotou skýtající pohled na všechny příchozí. Kromě toho se jedná o historicky první fotografii Pěveckého sboru Continuo pořízenou pomocí selfie tyče.

Alty a basy se tady při běhání po notové osnově celkem zapotí. Jako kdyby sprinterovi podstrčili na trať překážku nebo spisovateli vytrhali z klávesnice pár nepříliš zažitých písmenek. Neboli slovy jedné členky: „Jestli nám to za tu minutu třicet stojí.“ Po podrobnějším zkoumání jsme zjistili, že i zdánlivě monotónní text skrývá určité hříčky.
Téma strategické porady bylo vskutku nelehké. Kdo všechno si bude ťukat do čela nebo afektovaně rozhazovat rukama při textu žen Byla bych já blázen (za doprovodu mužů Byla by si blázen), to se opravdu nedá rozhodnout bez důkladného uvážení.
Continuo léto 2019
Pokusíme se, aby na koncertě zazněla norština. Za tím účelem jsme dokonce provedli konzultaci s odbornicí na norský jazyk. Fonetické přepisy jsou místy až úsměvné, naše výslovnost pravděpodobně ještě víc.

Soustředění v Rokytnici nad Jizerou (duben 2019)

Continuo léto 2019 Continuo léto 2019

Continuo léto 2019
Soustředění se neslo v ostrém kontrastu s jedinou společnou fotografií. Bylo vydařené, kvalitní a překrásné. Snad jen ty plné úsměvy korespondují poměrně věrně.

 

 

Jedna odpověď na “Letní koncerty 2019”

Komentáře jsou uzavřeny.