Následující koncert: Saint-Saëns vs Gjeilo

Sobota 15. 12. 2018, 17:00, kostel Církve československé husitské, Kolín

I letos budete v rámci tradičního prosincového koncertu svědky pomyslného střetnutí tváří v tvář, a to opět dvou poměrně výrazně nesourodých autorů. Spojuje je snad jen výjimečnost, originalita a nápadité harmonie, které zanechávají posluchačům v srdcích část své snovosti i po doznění posledních tónů.

První z nich je francouzský skladatel a dirigent období romantismu, jehož tvorba se do naší pozornosti dostává poprvé, druhý je náš vrstevník, pochází z Norska a jeho skladby vyhledáváme opakovaně již několik let.

Vážení přátelé, připravte se na duel Camille Saint-Saëns vs Ola Gjeilo. V našem podání zazní Oratorio de Noël a Dark Night of the Soul ve spojení s Luminous Night of the Soul. Sami jsme zvědaví, kdo se přikloní k jasnému vítězství a komu se jejich světy dokonale doplní a prolnou do nezapomenutelého zážitku. Protože, jak pravil další velikán hudebních sfér, John Lennon: „Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství.“

Zkoušíme pilně a pokud náhodou ne, podporujeme správné naladění hlasivek pečlivým týmovým tmelením.

 

24. 10. 2018 proběhla první zkouška sólového kvintetu. Seznamte se s pěticí odvážných, vybraných přímo z řad sboru:

Jitka Dvořáková (soprán): Vždy usměvavá a dobře naladěná opora, která stála u zrodu celého tělesa a dokáže uvést v život i ty nejvyšší tóny.
Dana Žohová (mezzosoprán): Milá a ochotná víla, u které vždy najdete pochopení, radu i hlas, který pohladí po duši.
Jana Ulcová (alt): Nadšením oplývající element, ve sboru je rovněž od prvních chvil, když nezpívá, většinou píše, třeba právě teď.
Václav Procházka (tenor): Všestranně nadaný a schopný borec, krom svého zlata v hrdle vnáší do Continua i technologický pokrok.
Vojtěch Charvát (baryton): Nejmladší posila, i přes krátké působení si získal zástup fanynek, záruka zodpovědnosti a týmového ducha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všech pět sólistů, stejně jako celý pěvecký sbor Continuo, nadšeně pracuje pod gestem skvělého dirigenta, uměleckého vedoucího, hlasového kouče, vrchního obveselovače a zakladatele sboru, kterým je David Lesák.